אף אחד לא הכין אותי ליום בו חרב עלי עולמי. זה היה לפני 6.5 שנים, כשהרופא בבית החולים רמב"ם הודיע לי כי אני חולה בסרטן -לוקמיה. זעקת השבר הראשונה שיצאה מפי הייתה אני הולך למות. אשתי ובני ששהו במחיצתי באותו רגע קפאו על מקומם, אך הרופא ניסה לעודד אותנו ואמר לי: "זליג, יש לך 70-80% סיכוי לגבור על המחלה, להמשיך לחיות, אני מציע שנתחיל כבר עכשיו בטיפולים כימותרפיים וביולוגיים, כדי לא להפסיד דקה".
עם יד על הלב, שנה קשה מאוד עברה עלי מבחינה בריאותית. אשפוז ממושך בבידוד של המחלקה ההמטולוגית ולאחר מכן ביקור יומיומי במרפאת יום, מאבק יומיומי על חיי, טיפולים סיזיפיים, תופעות לוואי, חרדות, לילות ללא שינה ותשישות. דאגה רבה שלא אצליח לנצח את המחלה, שלא אצליח להחזיר לעצמי את חיי במתכונת שהכרתי. חיפשתי כל הזמן את האור בקצה המנהרה, אבל לצערי הוא היה כבוי. וכשהצרות מגיעות, הן באות בצרורות. הוכרתי כאי כושר עבודה 100% ונעדרתי מהעבודה כשנה. בדיעבד גיליתי, שמאחורי גבי בוצעו מהלכים שהובילו לקריסת החברה שלי ונותרתי ללא פרנסה, ללא החלום של חיי שהתמוטט לי מול העיניים.

איך הגעתי לאימון המנטלי:

השתתפתי בסדנא להעצמה אישית שבסיומה נדלק בי האור הפנימי, הבנתי שאני צריך לעבור שינוי. נזכרתי בערכים הפנימיים והחיצוניים שלי, שמבחינתי עד אז היו חסרי משמעות ובעדיפות משנית. הבנתי שכדי להתקדם אני חייב לצמצם את מעגל הדאגה ולהרחיב את מעגל ההשפעה, כדי לחזור לקדמת הבמה כדי להיות זליג מפעם, זליג התותח. ואז מישהו שהשתתף איתי בסדנא שאל אותי: 'אולי אתה לא צריך לחזור להיות זליג התותח? אולי אתה צריך לעשות שינוי ולפנות לכיוון אחר?" זה הדהד בי, נגע בי וטילטל אותי.
התחלתי להבין שהיקום מזמן לי דברים חדשים וטובים שאני ראוי להם, שאני לא חייב להיות מנכ"ל, עורך ראשי או סמנכ"ל פיתוח עסקי, כדי שהדימוי העצמי שלי יישאר כפי שהיה. הסתבר כי יש לי יכולת להיות שלם עם עצמי ומאושר גם בעשייה אחרת. זה הוביל אותי להירשם לקורס אימון מנטלי באוניברסיטה הפתוחה ואני לא מצטער לרגע, נהפוך הוא. מצאתי את הגיים צ'יינג'ר. הוכשרתי והוסמכתי כמאמן מנטלי ולאחר מכן נבחרתי להיות מנטור בקורס הכשרה למאמנים מנטלים. וכיום, יש לי את הזכות לאמן ספורטאים מובילים ואנשי עסקים בקליניקה הפרטית שלי.

הקריירה של זליג:

כאיש תקשורת אני עוסק בעיתונות הכתובה והאלקטרונית למעלה משלושה עשורים: מנהל עיתון בכיר ברשת שוקן, מנטור לחיים, מגיש מהדורת הספורט "פליימייקר – אהרונוביץ עושה משחק" בפייסבוק לייב ומאמן מנטלי.
בשנת 2007 הגשמתי את חלום חיי כשהקמתי את רשת "כוכב" - עיתונות מקומית באזור העמקים, נשר ועמק חפר, אז גם נכנסתי לעולם התוכן ולמעלה מעשור הייתי העורך הראשי.
במהלך השנים העסקתי מאות עובדים מתוקף תפקידי כמנהל בכיר באחד מגופי התקשורת הגדולים במדינה וניהלתי עיתונים רבים ברחבי הארץ: כלבו, הד הקריות, ידיעות הגליל, ידיעון עפולה, רצוי מצוי, עכבר העיר, זמן תל אביב וידיעות חיפה. כמו כן, ליוויתי עשרות אנשי מכירות בדרך למיקסום היכולות שלהם וייעצתי לאנשי עסקים. בנוסף, הובלתי תהליכים שהפכו מודל לחיקוי, יזמתי פרויקטים והוצאה לאור של מגזינים ומוספים. כמו כן, הפקתי אירועים חשובים: "הקרייתיות", "אנשי השנה", "המובחרים", "יקירי הקריות", "כוכב הזהב" "יריד הנדלן", "טורניר כדורגל ילדים" לזכרו של רובי שפירא ז"ל, "מחנה כדורגל לכישרונות צעירים" ועוד.